Üritused

K 28.01 19:00 Kino Kosmos
DocPoint festivali avamine
KRISTUS ELAB SIBERIS
Esilinastus!
Rež. Jaak Kilmi, Arbo Tammiksaar, Eesti 2015
(kutsetega)

R 30.01 23:00 Telliskivi Must saal ja F-hoone
DocPoint LATENIGHTER
reedel 30.01 F-Hoones:

Andras Fox (Melbourne)
https://soundcloud.com/andrasfox
https://www.facebook.com/andrasfox
Madis Nestor
Rain Tolk

“Andras Fox on hetkel ilmselt üks värskemalt kõlavaid noori produtsente, kelle muusikas kohtuvad house’i elemendid etnogruuviga, trummimasinad, new-age sündid, 80ndate library music, Chicago house, G-funk ja palju muud. Oma DJ-settides viib ta tantsupõranda sageli rändama seniavastamata disko, maailmamuusika ning baleaariliste helide radadele.” Müürileht

Meie troopilise külalise soojendavad külmas jaanuariöös üles ja alla Madis Nestor ja Rain Tolk.

Kus kino seal pidu!

L 31.01. 13:00 Artis 2
MEISTRIKLASS: Reijo Nikkilä (1939)
Sel aastal annab DocPoint Tallinna raames meistriklassi Soome rahvusringhäälingu YLE pikaaegne korrespondent Moskvas Reijo Nikkilä, kes 2015. aastal saab Helsingis DocPoint festivalilt elutöö auhinna – APOLLO.
Reijo Nikkilä on olnud televisiooni ja raadioajakirjanik, kes töötas nii režissööri kui produtsendina, tehes erinevaid raadiosaateid ja dokumentaalfilme keerulistest ajaloosündmustes ja ajaloo murdepunktidest. Nikkilä loomingu jutustab vahetult näiteks sündmustest Prahas 1968. aastal, Nõukogude Liidu lagunemisest, Soome sõjavangidest Nõukogude Liidus. Nikkilä rolli on raske alahinnata Vene dokumentalistika vahendamisel Läände. Ta on olnud abiks nii Vitali Manski, Aleksander Gutmani kui Viktor Kossakovski filmide tootmises.

Meistriklass toimub Artise kino 2. saalis, inglise keeles. Meistriklassi raames linastuvad kaks Reijo Nikkilä dokumentaalfilmi:
PRAHA 21.8.1968 (1998, 25′)
Augustiputš (1991, 45′)